Všichni jistě víte o možnostech zřízení půjčky v bance. Víte však také, že existují alternativní nebankovní sektory, které mohou být pro mnohé přijatelnější? Půjčky z nebankovních sektorů jsou široké veřejnosti přístupnější a zřízení úvěru je rychlejší. Bankovní úvěr si totiž celá řada zájemců nemůže dovolit, jelikož podmínky pro získání půjčky jsou velice přísné. Proto je jedinou kvalitní možností volba nebankovních úvěrů.
Pro koho jsou tedy vhodné? Především pro ty, kteří si úvěr v bance nemohou dovolit. Získat je totiž může téměř každý (dle nabízeného produktu). Tyto úvěry jsou také vhodné v případě,potřebujete-li získat peníze ve velmi krátkém čase. Žádná banka totiž expresní zřízení úvěru nenabízí. U nebankovní společnosti můžete peníze získat velice rychle a bez zbytečných starostí.
Typickým produktem, na který můžete u nebankovních společností narazit, jsou nebankovní půjčky bez registru a zástavy. Zřizovány jsou bez náhledu do registru dlužníků, tzn. pokud máte nějaké problémy se splácením nebo máte záznam z důvodu nesplácení v minulosti, i tak si úvěr můžete zřídit. Půjčky bez registru a zástavy jsou ideální volbou pro všechny neplatiče.
Dalším kvalitním produktem jsou půjčky pro nezaměstnané. Ty jsou jednoznačně nejoblíbenější a nejvyhledávanější nebankovní půjčky vůbec. Není u nich vyžadován doklad o výši příjmů, nezáleží tak na tom, jaké máte příjmy a zda nějaké máte. Půjčky pro nezaměstnané jsou proto vhodné i pro ty, kteří jsou bez práce nebo kteří mají úvěr nízký.
A poslední alternativou jsou půjčky od soukromých osob. Jak je z názvu patrné, nezřizují je firmy, ale konkrétní soukromí investoři. To znamená, že se můžete snadno domluvit na individuálních podmínkách a mít půjčka dle Vašich požadavků. Půjčky od soukromých osob jsou často označovány jako půjčky na míru.