Jistě jste již slyšeli pojem nebankovní půjčky. Co však nebankovní půjčky obnáší? V čem se liší od těch bankovních? Jsou bezpečné? Na všechny důležité otázky bude odpovězeno v několika následujících řádcích.

Nebankovní půjčky patří do nebankovního sektoru, podmínky pro získávání půjček se tak od těch bankovních značně liší. To je základní rozdíl mezi nebankovní a bankovní půjčkou. Nebankovní půjčky mají velmi mírné podmínky pro schvalování půjček a jsou tak vhodné pro každého. Pokud si teda nemůžete dovolit půjčku z banky, kde jsou podmínky pro schvalování velmi přísné, vhodnou volbou jsou nebankovní půjčky. Nebankovní půjčky nejsou o nic méně kvalitní než půjčky v bance, jen jsou mnohem přístupnější a vyplňují prázdná místa, která tu právě banky vytvořily.

Existují také půjčky od soukromých osob. Půjčky od soukromých osob bývají zřizovány soukromými investory, kteří využívají volného kapitálu a takto jej úročí. I půjčky od soukromých osob jsou většinou kvalitní a jejich hlavní výhodou je individuální přístup. Pokud se rozhodnete pro půjčky od soukromých osob, budete mít možnost zřídit si půjčku přímo šitou na míru. Se zřizovatelem půjčky od soukromých osob totiž nebývá problém se domluvit na míru.

Speciálním typem půjčky, které jsou nabízeny oběma typy, jsou půjčky do 24 hodin. Půjčky do 24 hodin jsou expresní půjčky a nenabízí je žádná banka. Půjčky do 24 hodin si tak velmi často zřizují i ti, kteří si půjčku v bance sice dovolit mohou, peníze však potřebují rychle. Půjčky do 24 hodin jsou vhodné právě pro tyto účely.