Možná patříte mezi ty, kteří by si rádi zřídili úvěr v bance, avšak tak nemůžete učinit. Banky mají totiž velmi přísné podmínky pro schvalování úvěrů, máte-li tedy nízké příjem nebo záznam v registru, úvěr vám bude zcela jistě zamítnutý. Banky se totiž snaží omezit počet rizikových klientů, úvěr tak zřídí jen těm, kteří jsou zaopatření a důvěryhodní. Existují však nebankovní úvěry, vhodné i pro ty, kteří si bankovní úvěr nemohou dovolit. Např. půjčky bez potvrzení o příjmu patří zcela jistě mezi nejvyhledávanější a nejoblíbenější nebankovní půjčky vůbec.

Tyto úvěry jsou přímo určen pro všechny, kteří si úvěr v bance nemohou dovolit z důvodu nízkého příjmu. Banka totiž nezřídí úvěr nikomu, kdo má podprůměrný příjem, laťka je zde postavena velmi vysoko a je tak mnoho těch, kterým je právě z tohoto důvodu zamítnuta. Právě půjčky bez potvrzení o příjmu jsou adekvátní a výhodnou alternativou. Úvěr vám bude zřízen bez nutnosti doložení dokladu o výši příjmu, vůbec tak nezáleží na tom, kolik vyděláváte. Produkt je tak vhodný i pro nezaměstnané.
Další možnou alternativou jsou půjčky bez registru a poplatku, které jsou taktéž nabízeny nebankovními společnostmi a vhodné jsou pro všechny, kteří v minulosti udělali krok vedle a octli se v registru dlužníků. Banka totiž nezřídí úvěr nikomu, kdo má v tomto registru záznam, problém je však v tom, že se v registru dlužníků budete nacházet ještě několik let poté, co všechny dluhy splatíte. Proto jsou půjčky bez registru a poplatků jedinou možností, jak získat úvěr a mít záznam v registru.

Na závěr zmíníme i půjčky na směnku, které jsou považovány za rizikové. Sami o sobě jsou však bezpečné, jediná možnost rizika spočívá v tom, že tyto úvěry může nabízet každý. Ovšem při správném výběru zřizovatele jsou právě půjčky na směnku výhodnou, kvalitní a bezpečnou volbou.