Jistě víte, že pokud chcete úvěr, máte navštívit banku. Možná však již nevíte, že existují i jiné, pro mnohé výhodnější, způsoby získání úvěru. Alternativním řešením jsou nebankovní půjčky, které jsou v současné době na skutečně vysoké úrovni. Možná znáte nejrůznější kauzy z médií, kdy byli lidé podvedeni, jednalo se však o úvěry z nekvalitních zdrojů. Budete-li např. vybírat půjčky od soukromých osob a dáte-li si záležet na výběru zřizovatele, prakticky žádné riziko nehrozí. Navíc, půjčky ihned na ruku jasně dokazují, že nebankovní úvěry jsou vhodné i pro ty, kteří si úvěr v bance mohou dovolit.

Co teda mohou nebankovní půjčky přinést? Jelikož jsou zřizovány nebankovním sektorem, podmínky se zásadně liší od těch bankovních. Tyto úvěry jsou mnohem přístupnější a vhodné pro všechny bez rozdílu. Banky mají velmi přísné podmínky pro schvalování úvěrů, máte-li nízký příjem nebo problémy se splácením, banka vám úvěr jednoznačně zamítne.

Patříte-li právě mezi ty, kteří mají podprůměrný příjem, potěší vás půjčky bez doložení příjmu. U těch se totiž nenahlíží do dokladu o výši příjmů, úvěr vám tak bude zřízen bez ohledu na to, kolik vyděláváte a máte-li vůbec nějaké příjmy. Tyto úvěry bývají současně nabízeny jako půjčky bez registru, které jsou vhodné i pro dlužníky a neplatiče.

Právě půjčky ihned na ruku jsou jasným důkazem toho, že jsou nebankovní úvěry zajímavé i pro ty, kteří si úvěr v bance mohou zřídit bez problémů. Zřízení bankovního úvěru je totiž zdlouhavou záležitostí a potřebujete-li peníze skutečně rychle, nebankovní společnost je prakticky jediným řešením.

Na závěr zmíníme i půjčky od soukromých osob. Jsou zřizovány soukromými investory a jsou vhodné pro všechny, kteří vědí co chtějí. Na konkrétních podmínkách se totiž můžete se zřizovatelem velice snadno domluvit.