Možná patříte mezi skeptiky, kteří mají strach z nového. Konkrétní problém můžete mít s nebankovními úvěry, vždyť v médiích a okolí slyšíte neustálé případy podvodů a zneužití důvěřivých klientů. Uveďme si příklad nebankovní půjčky bez registru a zástavy. V minulosti jste měli problémy se splácením, octli jste se v registru dlužníků, což má za následek to, že již nikdy si úvěr v bance zřídit nebudete moci. Tak jsou striktní podmínky pro schvalování bankovních úvěrů. Nebankovní společnosti nabízí právě nebankovní půjčky bez registru a zástavy. Pokud narazíte na kvalitní nebankovní společnost s dlouholetou tradicí, velice brzy zjistíte, že vám žádné riziko nehrozí. Existuje totiž nejedna společnost, která na trhu působí řadu let, má spoustu klientů, dobré zázemí a bohaté zkušenosti. Jakákoli nespokojenost či podvod by se zásadně projevila na renomé každé seriózní společnosti, proto je téměř stoprocentní jistota, že budete s produktem spokojení.
Podobné jsou i půjčky bez potvrzení o příjmu, které jsou vhodné pro ty, jejichž příjem není zrovna vysoký a i přesto by si rádi zřídili úvěr. Banka nezřídí úvěr nikomu, kdo má podprůměrný či dokonce nulový příjem, půjčky bez potvrzení o přijmu jsou tak prakticky jediným způsobem, jak získat úvěr. Jsou opět nabízeny seriózními společnostmi, které mají dobré zázemí a jsou kvalitní. Z toho plyne, že budete-li vybírat produkty z ověřených nebankovních společností, žádné riziko nehrozí a můžete získat velice výhodný a kvalitní produkt.

Trochu odlišným produktem jsou půjčky od soukromých osob. Zde je potřeba větší opatrnosti, jelikož jsou zřízeny soukromými investory, mezi nimi je i mnoho podvodníků. Avšak i půjčky od soukromých osob jsou při správném výběru velice kvalitní a jsou oblíbené především proto, že se můžete domluvit na individuálním splátkovém programu.